Popularne domy z drewna

Popularne domy z drewnaPopularne domy z drewna. Nawet dziś, w dobie nowoczesności i coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań, nadal stawia się na klasykę i naturalność.

Trend ten widoczny jest także w budownictwie, gdzie, obok stylowego minimalizmu, wciąż obecny jest nurt klasyczny, z naturalnym drewnem na czele. Drewno jako materiał budowlany jest popularny od bardzo dawna i nic nie zapowiada, że miałoby się to zmienić. Co jednak skłania ludzi w XXI wieku do rezygnacji z murowanej posiadłości na rzecz stylowego domku z drewnianych bali?

Domy nowoczesne drewniane

Domy z drewna mają wiele zalet, które zostają dostrzeżone przez wielbicieli budownictwa klasycznego, naturalnego i ekologicznego. Pierwszą i jednocześnie najważniejszą cechą domów z drewna jest ich długowieczność. Choć mogłoby się wydawać, że drewno jest mało odporne na działanie czynników zewnętrznych, wcale tak nie jest. Odpowiednio zabezpieczone nowoczesnymi impregnatami może przetrwać wiele lat w niezmienionym stanie, nie poddając się procesom gnilnym oraz zachowując swój pierwotny kolor i kształt. Kolejną zaletą domów z drewna jest krótki czas ich budowy. Nie musimy bowiem czekać na wyschniecie zaprawy, jak w przypadku domów murowanych. Posiadłości z drewna stawia się w krótkim czasie, co wiążę się jednocześnie w solidnością oraz wytrzymałością takich budynków.

Elementy domu

Wszystkie elementy domu z drewna przygotowywane są w fabrykach oraz transportowane na budowę, więc oszczędzamy czas na przygotowanie budulca. Czas oddawania domu drewnianego w stanie surowym może obejmować od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Kolejne zalety domów z drewna wiążą się z właściwościami higienicznymi, estetycznymi oraz termoizolacyjnymi tego materiału. Drewno jest surowcem bardzo higienicznym, a zawarte w nim włókna zapewniają oddychanie budulca. Powietrze w drewnianym domu jest więc o wiele bardziej czyste niż w posiadłości murowanej, co daje się odczuć podczas przebywania w budynku. Ponadto, w drewnianych domach znacznie łatwiej jest osiągnąć optymalny poziom wilgotności, co sprawia, że są przyjazne również dla alergików. Drewno jest także materiałem bardzo estetycznym, a drewniane domy prezentują się wyjątkowo elegancko. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, drewniany dom może być zarówno skromny i tradycyjny, jak i nowoczesny i luksusowy. Drewno jako materiał znakomicie komponuje się z każdym krajobrazem. Na uwagę zasługują również właściwości ekologiczne tego surowca.


Garaż zintegrowany z bryłą domuSamochód stał się dla wielu rodzin nie tylko pojazdem, ale ważnym


Domy ekologiczne. Ekologia: to słowo z pe


Nowoczesny dom jest miejscem, w jakim mieszka nowoczesny człowiek, powinien więc dokładnie wpisywać się w

    Miasta: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Lublin, Gdańsk

    Województwa: mazowieckie, łódzkie, małopolskie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubelskie, pomorskie