Projekty małych domów

Projekt małego domuTrendy rynku nieruchomości jednoznacznie wskazują, że coraz częściej planując budowę swojego własnego gniazdka, sięgamy po projekty małych domów. Model przeciętnej polskiej rodziny to 2 plus 2, czyli rodzice i dwójka dzieci, a dla takiej liczby osób zdecydowanie nie potrzeba budynków z kilkoma kondygnacjami oraz ogromnych powierzchni. Osoby marzące o własnym mieszkaniu stawiają więc na prostotę, funkcjonalność i minimalizację kosztów, a to wszystko zapewniają właśnie małe domy.

U podstaw takich wyborów stoją często oczywiście głównie przesłanki ekonomiczne. Budowa lokum to naprawdę spora inwestycja, a małe domy są zdecydowanie dużo tańsze, najpierw w kwestii kosztów samego wykonania, a w późniejszym czasie w utrzymaniu. Zatem zaciągnięty na ten cel kredyt jest dla przeciętnej rodziny możliwy do spłacenia, a rachunki i koszty użytkowania na pewno nie przekraczają możliwości finansowych.

Nie jest powiedziane, że mały dom ma być nieatrakcyjny, prosty i przypominający bezkształtną bryłę, bowiem współczesne projekty małych domów są naprawdę bardzo interesujące. Zachwycają funkcjonalnością rozwiązań, komfortem i wygodą użytkowania pomieszczeń oraz niezaprzeczalną siłą wyrazu. Wystarczy tylko dobrze poszukać, a na pewno każdy znajdzie coś, co całkowicie zaspokoi jego wymagania i pozwoli zrobić pierwszy krok do posiadania upragnionego lokum. Podstawą projektów małych domów jest odpowiednie zaplanowanie wnętrza, tak, aby jego powierzchnia była maksymalnie wykorzystana i wszystko znalazło swoje miejsce. Nie jest także wcale powiedziane, że synonimem słowa mały jest ciasny.

Nawet budynek niewielkich rozmiarów można zaprojektować w taki sposób, aby sprawiał wrażenie przestronnego, a wręcz rozległego. Wystarczy tylko zastosować kilka rozwiązań, która przyczynią się do optycznego powiększenia wnętrz. Często stosowanymi zabiegamy w przypadku małych domów są także połączenia pomieszczeń typu kuchnia z jadalną, czy kuchnia z pokojem dziennym, co daje możliwość ekonomizacji przestrzeni.

Wybór małych mieszkań generalnie nie powinien nikogo dziwić, bowiem coraz rzadziej spotykamy się z sytuacją, kiedy kilka pokoleń mieszka pod jednym dachem. Współczesna rodzina dąży do jak najszybszego usamodzielnienia, a mały dom wydaje się być w takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem.


WentylacjaO wentylatorach, wentylacji i jej konieczności mówi się obecnie bardzo wiele. Czym jest jednak wentylacja?


Nieruchomości na wynajemWynajmowanie nieruchomości jest dziś bardzo częste. Nie każdego b


Duże miastoMałe miasto to nie zawsze mniejsze koszty. W tym artykule postaram się przedstawić zjawisko


Oszczędzanie energiiLampy LED są to diody elektroluminescencyjne umieszczone w obudowie żarów


Punkt rosyBadanie termowizyjne, to bardzo praktyczne pomiary, które wykonuje się w budynkach o różnych


Możliwość zakupu domu z dużą działką to opcja, którą można spotkać przede wszystkim na wsiach i w niewielkich miejscowościach

    Miasta: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Lublin, Gdańsk

    Województwa: mazowieckie, łódzkie, małopolskie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubelskie, pomorskie