Zastosowania izolacji z pianki poliuretanowej

Zastosowania izolacji z pianki poliuretanowejPianka poliuretanowa jest nowoczesnym i chętnie wykorzystywanym materiałem izolacyjnym. Sprawdza się zarówno jako izolacja termiczna jak i akustyczna. Izolacja termiczna z pianki poliuretanowej jest bardzo skuteczna i to przed wiele lat.

Nie ma tu znacznie upływ czasu, temperatura, uszkodzenia mechaniczne ani wilgoć. Pianka poliuretanowa wykazuje wysoką odporność na działanie czasu czy temperatury. Jest to materiał polecany do ocieplania każdego typu budynku: zarówno domu mieszkalnego, budynku użyteczności publicznej jak i biurowca.

Można za jej pomocą ocieplić cały budynek lub poszczególne jego pomieszczenia, na przykład poddasze, piwnicę czy jeden pokój, w którym jest najzimniej. Można ocieplać również tylko niektóre elementy budynku, czy pokoju, na przykład sufit, podłogę czy ściany. Warstwa izolacyjna jest w tym wypadku cienka, co wysuwa piankę na prowadzenie w wyścigu z metodami konkurencyjnymi, takimi jak styropian czy wełna mineralna. Kolejnym zastosowaniem pianki poliuretanowej jest wykonywanie izolacji akustycznych. Znakomicie nadaje się do wygłuszania pomieszczeni czy całych budynków. Stosuje się ją do izolacji akustycznej w gabinetach medycznych, studiach nagrań, halach sportowych czy salach gimnastycznych.

Niekwestionowaną zaletą wykonywania izolacji z pianki poliuretanowej jest prostota całego procesu. Do wykonania izolacji jest nam niezbędne urządzenia, pracujące pod wysokim ciśnieniem. Za jego pomocą nanosimy piankę na żądaną powierzchnię. W tym miejscu warto wspomnieć o uniwersalizmie tego rozwiązania. Izolację z pianki można bowiem wykonać praktycznie na każdej powierzchni, również w miejscach, gdzie zastosowanie metody tradycyjnych byłoby utrudnione. Pianka wykazuje również właściwości ochronne. Skutecznie zabezpiecza przed korozją czy pojawianiem się grzybów i pleśni. Stosuje się ją do ochrony elementów metalowych oraz drewnianych. Wiele zalet pianki poliuretanowej sprawia, że znajduje ona szerokie zastosowanie w budownictwie oraz wykańczaniu wnętrz.


HalaKażdy budynek, nie zależnie od jego przeznaczenia, musi być solidnie ocieplony, kiedy zbliża się zimowa p


Pianka natryskowaObecnie bardzo modnym produktem izolacyjnym, jest piana natryskowa. Jej


Metoda natrysku pianką poliuretanowąJest wiele metod izolacji domu. Stare metody odchodzą jednak w za

    Miasta: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Lublin, Gdańsk

    Województwa: mazowieckie, łódzkie, małopolskie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubelskie, pomorskie